Eyeci Market ve Stok Programı

 Ticari işletmelerin stok giriş-çıkış işlemlerini hatasız ve hızlı bir şekilde yapmak üzere stok takip programı kullanması, günümüz şartlarında artık tercihe bağlı bir alternatif olmaktan çıkmış durumda. Neredeyse tüm sektörler için işletmelerin en temel ihtiyaçlarından birine dönüşen bu yazılımlar, stok girdi ve çıktılarına dair detaylı veriye ulaşma ve bunu da sadece tek bir tuşa basarak yapma imkânı sağlar. Gelişmiş raporlama özelliklerine sahip olan stok takip programları, ticari işletmelerin stok verilerini ayrıntılı bir şekilde takip etmesi ve ticari faaliyetlerin yüksek kârlılıkla devamı için alınacak yeni kararların bu detaylı bilgi ışığında alınmasını açısından da büyük öneme sahiptir. Stok giriş çıkışlarını takip etmeyi basitleştiren bu programlarla stok kayıtları hatasız bir şekilde tutulabilirken ayrıca stok miktar kayıtlarındaki her türlü hareketin takibi de yapılabilir. 

     Karmaşık stok kayıt defterleriyle zaman kaybetmeden stok kaydını takip programları üzerinden yapmak işlerin çok daha hızlı bir şekilde yürütülmesine olanak tanır. Bu bir stok programı anlık raporlama yapılabildiği için stok miktarlarının hesaplanması için de günlerce beklemenize gerek bırakmaz ve stok takip verilerini hatasız şekilde tutmanızı sağlar. Stok miktarlarına dair anlık veri elde etme, stoklardaki her türlü hareketliliği bilgisayar üzerinden kolayca takip etmenize imkân tanıyan bu programlarla stokunuzda hangi mal ve ürünün, ne kadar kaldığını öğrenmek için bir tuşa basmanız yeterli olacaktır. Sadece bu özelliğiyle dahi büyük kolaylık sunan programın sunduğu verinin güvenilirliğiyle stokunuzda azalan ürünlerden anında haberdar olabilirsiniz. Bu özellikleriyle market programı olarak da kullanılabilen, her ölçekten marketin stok verilerini hatasız ve hızlı bir şekilde tutmasını sağlamaktadır. 

     Stok takip programlarının, miktarı sizin belirlediğiniz seviyelere ulaşan ürün ve mallarla ilgili uyarıda bulunması da mümkündür. Firmanız için önemli olan ürünlerin miktarı, sizin belirlediğiniz miktar değerinin altına düştüğünde bu durumdan sizi otomatik olarak haberdar edebilen stok takip programları aynı zamanda dilerseniz bu seviyeye ulaşan ürün ve mallarla ilgili otomatik satın alma işlemleri de yapabilir. Böylelikle stok mallarınızın azalması veya tükenmesi neticesinde, ihmale bağlı sorunlarla karşılaşmaz en başından önlenmiş olur. Stokta azalan ürünlerle ilgili sizin belirlediğiniz kriterler dahilinde otomatik satın alma emri verebilen stok takip programlarıyla iş yükünüz hatırı sayılır oranda hafifleyecektir. 

    Stok hareketlerinin anlık takibi, orta ve uzun dönem raporlama özelliğiyle hesaplamaların daha pratik şekilde yapılması gibi birçok konuda kolaylık sunan bu yazılımlar marketler için de en temel gerekliliklerden birine dönüşmüş durumda. Karmaşık bir müşteri takip programı kullanmak yerine bu gibi kolay kullanım imkânı sunan bir yazılımın kullanımı, stok takibinin yanı sıra müşterilerle ilgili verilere de tek bir yazılım üzerinden ulaşılmasını sağlar.